Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği diğer adı ile gingivoplasti olarak da bilinir. Sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmak için diş eti estetiği birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir.

 

Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş, insanların dış görünüşlerini etkileyen bir uzuvdur ve bu nedenle de sağlıklı bir gülüşe sahip olmayı herkes ister. Diğer adı ile gingivoplasti olarak da bilinen diş eti estetiği diş eti problemleri yaşayan hastalarda tercih edilen kolay bir işlemdir. Diş etindeki çekilmeler, asimetrik bozukluklar, diş etlerinin farklı renkte ve yoğun olması gibi durumlar diş eti estetiği ile düzeltilebilir.

Diş etindeki sorunlar sağlık problemlerine neden olabileceği için aksatılmaması gereken sorunlardır. Uygulama yapılmadan önce diş hekimine danışmak ve muayeneden sonra karar vermek gerekir. Her ne kadar diş eti estetiği herkese yapılabilen bir uygulama olsa da ihtiyacınız olan bir uygulama olması halinde yapılmaktadır.

 

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş etlerinde problem yaşayan ve hassasiyet bulunan kişiler diş eti estetiği yaptırarak yaşadığı tüm sorunlardan kurtulabilir. Uzman doktorlar tarafından hastaların kendi ağız yapısına ve sorunlarına özel olarak tedavi seçilir ve bu tedavi uygulanır. Genellikle diş eti estetiği lokal anestezi altında yapıldığından kişiler herhangi bir ağrı çekmez ve bu işlemi hissetmezler.

Bu nedenle kişiler genellikle diş eti estetiğini rahatlıkla tercih eder. Bu uygulamanın lazer ile yapılması da mümkündür. Lazer ile yapılan diş eti estetiği ortalama 15 dakika kadar sürer ve herhangi bir kanama olmadan işlem hızlıca gerçekleştirilir.

Estetik görüntüye daha çabuk ulaşıldığı için ve kolay bir operasyon olmasından dolayı lazer yöntemi birçok kişi tarafından tercih edilir. Her hastaya diş eti estetiği yapılması mümkündür. Bunun için uzman bir diş hekimine başvurmak ve operasyon ile ilgili bilgi alarak değerlendirme gerçekleştirmek gerekir.

 

 

Diş Eti Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Dişlerinde estetik bakımından sorun yaşayan kişiler diş eti problemlerine karşılık olarak diş eti estetiği yaptırırsa bu durumun birçok avantajı vardır. Diş eti estetiğinin avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Diş etlerindeki yaralanmalar ve kanamalar ortadan kalkar.

Diş etinin dokusu daha sağlıklı olur ve bu sayede kişilerdeki diş ve diş eti hassasiyeti de ortadan kalkar.

Dişler olması gerektiği şekilde dizilir ve herhangi bir çarpıklık da olmaz.

Estetik kaygılar azalacağı için sosyal hayatta kişiler kendilerine daha fazla güvenir ve çevresiyle daha iyi iletişim kurmaya başlar.

Oluşan diş eti iltihaplanmasının da önüne geçilmiş olur.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.