İmplant Tedavisi

Herhangi bir nedenden diş kaybı yaşayan kişiler için eksik olan dişin yerine yeni bir kök ve diş getirilmesi tedavisidir. Bu tedavi ağız içerisinde bulunan tüm dişlere uygulanabilmektedir. Diş kökünün iltihaplanması ve erimeye başlaması da dişin sabit kalmasını zorlaştırmaktadır. Bu şekilde diş kaybı öngörülemez bir hale gelmektedir. İmplantlar bu alanda sağlıklı diş yapısı oluşturmaktadır.

Çene kemiğine takılan yeni implant kökü ile sağlam ve uzun yıllar kullanılan bir köke sahip olmak mümkün. İmplantlar çiğneme fonksiyonlarının da sorunsuz bir şekilde devam etmesini mümkün kılmaktadır. Yapay kök olarak bilinen implantlar sayesinde dişler çok daha sağlam bir form kazanmaktadır. Dişlerin zaman içerisinde aşınması kırılmalar meydana getirmektedir.

Bu kırılmalar diş köklerine de zarar vermektedir. Kişiler diş ağrısı ve yeme zorluğu yaşamaya başlamaktadır. Yapılan implant tedavilerinde yeni bir diş kökü ve diş yapısı oluşturuluyor. Üstelik hazırlanan protezler ağız içinde ölçü alınarak tamamlanmaktadır. Kemik erimesine bağlı da diş köklerinde hasar meydana gelebilmektedir. Önerilen en sağlıklı tedavilerden biri ise implant tedavisidir.

İmplant Tedavisi Hangi Amaçla ve Hangi Durumlarda Yapılır?

İmplant tedavisi genel olarak diş kaybı yaşayan ya da sorunlu bir diş köküne sahip kişiler için önerilen tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavi sayesinde kişiler boşluk hissi yaşadığı diş alanına yeni bir diş kazandırmaktadır. En önemli diş tedavilerinden biridir.

İmplant tedavisi estetik diş görünümü için de büyük önem taşımaktadır. Özellikle ön dişlerin daha sağlıklı bir yapıya gelmesi için uygulanan tedavilerden biridir.

İmplant Tedavisi Sürecinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant tedavisi süreci kişilerin ağız bakımına özen gösterdikleri zaman dilimini oluşturmaktadır. Özellikle yeni kökün yerleştirilmesinin ardından kişiler diş fırçalamaya daha özen göstermeli ve dişlerini fırçalamalıdır.

Kullanılan ürünlerin diş ve diş etine zarar verecek içerikten üretilmemesi önemlidir. İmplant tedavisi devamında kişiler ip ve ağız bakım suyu kullanımına başlamalı ve diş aralarını temizlemelidir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve bakımının ihmal edilmemesi de tekrar diş kaybının yaşanmasını önlemektedir.

İmplant Tedavisinin Kişi İçin Faydaları Nelerdir?

İmplant tedavisi sayesinde hastanın diş eksikliği giderilmiş olur. Ayrıca bu işlem diğer diş eksikliği giderme tedavilerinin aksine yandaki dişlere herhangi bir işlem uygulamadan yapılır.

Yeme sürecinde besinlerin daha sağlıklı çiğnenmesine yardımcı olur. Dişlerin tam, sıralı ve estetik görünümüne katkı sağlar. Diş yapısını ve diş kökünü daha sağlam hale getirir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.