Lazer Diş Hekimliği

Diş hekimliği alanı pek çok hastalıkların tedavisini kapsamaktadır. Geliştirilen teknoloji ile beraber lazer diş hekimliği de herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan yapılan tedavilerden biridir. Lazer diş hekimliği anestezi uygulanmadan dişlerin yüzeyinde bulunan çürüklerin tedavi edilmesi ve ağrısız işlem seçenekleri sunmaktadır. Lazer diş hekimliği özellikle günümüzde çocuk diş sağlığı için önemli bir yere sahiptir.

Diş eti ameliyatlarında da kullanılan uygulamalar arasına girmektedir. Oldukça pratik ve hızlı işlem seçeneği sunan lazer diş hekimliği alanı ile tedavileri de geniştir. Çok fazla tedavi programı için kullanılan lazer diş hekimliği uygulamaları iğnesiz ve anestezi uygulanmayan işlemlerdendir. Hasarlı olan doku üzerine verilen lazer ışınları tedavi için geliştirilmiştir. Bu lazer ışınları ile doku üzerinde hafif patlamalar oluşmaktadır.

Özellikle diş dokularının bağlarını çözmek için ve hassasiyeti kuvvetlendirmek için en sık uygulanan tedavilerden biridir. Lazer tedavilerinde kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam etme avantajına sahiptir. Böylelikle yapılan uzaktan tedavi kişilere pek çok açıdan fayda sağlamaktadır.

 

Lazer Diş Hekimliğini Kapsayan Tedaviler Nelerdir?

Lazer diş hekimliği ağız içerisinde sertleşen dokuların çözülmesine yardımcı olur. Bu nedenle her çeşit tedavi için lazer uygulamalar kendisini göstermektedir. Diş yüzeyinde oluşan tüm çürüklerin alınması, tedavi edilmesi ve temiz görünüm kazandırılması lazer diş hekimliği alanı içerisine girmektedir.

Köklerin kuvvetlendirilmesi ve temizlenmesi için de lazer uygulamalar tercih edilmektedir. Gömülü hale gelen dişlerin çekilmesinde kemik ile diş kökünün uzaklaştırılması başta olmak üzere diş eti ve diş kökü kistlerinin alınması, tedavi edilmesi alanlarında da kullanılan yöntemlerden biridir.

 

Lazer Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Lazer diş hekimliği avantajlarının en büyüğü herhangi bir cerrahi uygulamaya ihtiyaç duyulmadan diş sağlığı alanında tedavilerin tamamlanması ön plana çıkmaktadır. Diş etinde oluşan hasarın en iyi şekilde tedavi edilmesi de avantajlar arasında yer almaktadır.

Diş eti operasyonlarında kistlerin alınması, sağlıklı diş yapısı oluşumu ve diş köklerinin iltihaplarından arındırılması da avantajlar arasında gösterilmektedir. Diş eti operasyonlarının tamamında uygulanan lazer herhangi bir yara açığı ya da kanama meydana getirmemektedir. Diş eti hassasiyeti korunmaktadır.

 

Çocuklar İçin Geliştirilen Lazer Diş Hekimliği Tedavileri

Çocuklar için en sık tercih edilen operasyonlar lazer ile yapılmaktadır. Özellikle iğneden ya da diş sağlığı hakkında verilecek tedavilerden korkan çocuklar için herhangi bir ağrı ya da kesik oluşturmayan bu lazer uygulamaları en faydalı işlemler arasına girmektedir. Aynı zamanda çocuklara anestezi yapılmadan tedavi uygulanmaktadır.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.