Mini Dental İmplantlar

Diş eksikliğinin giderilmesi adına geliştirilen tedavilerden biri mini dental implant tedavisidir. Bu tedavi planı içerisinde daha küçük ölçekli implantlar hazırlanmaktadır. Çene kemiği içerisinde bazı diş kökleri erime göstermektedir. Kök olmadığı durumlarda diş herhangi bir tutunma noktası elde edemez. Bu nedenle mini dental implantlar yapılmaktadır. Kök ilavesi yapılan bu implant tedavilerinde yerine yeni diş takılmaktadır.

Böylelikle çok daha güçlü ve sağlıklı bir diş görünümü elde edilmektedir. Yapılan mini dental implantlar kullanım süresi en uzun uygulamalardan biridir. Titanyum malzemeden tasarlanan mini dental implantlar özellikle alt ve ön dişlere uygulanmaktadır. Bu noktalarda çene kemiği erimesi ve diş kaybı yaşayan hastalar için yeni bir diş takılmaktadır.

Vida tasarımı titanyum malzeme ile hazırlanarak çene kemiğine tam uyum sağlamaktadır. Mini implant tedavileri oldukça hızlı süren ve kısa sürede tamamlanan uygulamalardan biridir. Bu sayede hastalar günlük aktivitelerine kaldıkları yerden devam etmektedir. Fraklı tiplerde hazırlanan mini dental implantlar ağız içerisinde eksiklik yaşanan yerlere özel olarak uygulanmaktadır.

 

Mini Dental İmplantların Normal İmplant İle Arasındaki Fark Nedir?

Mini dental implantlar kullanılabilirliği en yüksek malzemelerden üretilerek yeni bir diş kökü oluşturmayı hedeflemektedir. Bu dişlerin çapları normal bir implanta göre çok daha küçüktür. Özellikle dar alanlarda tercih edilen implant çeşitlerinden biridir. Neredeyse yarı boyutlarında tasarlanan mini dental implantlar küçük dişler için yapılmaktadır.

Mini dental implant uygulamalarında diş etlerinde çok fazla kesik açılmasına da gerek duyulmamaktadır. Normal implanta göre tedavi süresi hem kısa hem de hızlı ilerlemektedir. Bu şekilde hastalar kısa sürede iyileşme göstermektedir.

 

Mini Dental İmplant Tedavileri Hangi Alanlarda ve Durumlarda Tercih Edilir?

Mini dental implant tedavileri oldukça kapsamlı ve ihtiyaç duyulan uygulamalardan biri olarak bilinmektedir. Özellikle küçük ölçekli diş kayıplarında tercih edilerek çene kemiğine yeni bir kök uygulaması yapılmaktadır. Çene kemiğinde yaşanan kemik erimesi ve kemik greft operasyonu gerektiren durumlarda mini dental implant tedavisi tercih edilmektedir.

Özellikle küçük ve dar alanlar için de en çok tercih edilen implant çeşitlerinden biridir. İleri yaşlarda olan kişilerin iyileşme sürecini daha kısa tutması ile olgun yaşa sahip olan kişiler için de önerilen tedavilerden biridir.

 

Mini Dental İmplant Tedavisi Sonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mini dental implant tedavileri sonunda birkaç gün tüketilen besinlerin sertliğine dikkat edilmelidir. Çok sıcak ya da soğuk içeceklerden uzak durulmalıdır. Dişlerin ve özellikle bu noktanın bakımına özen gösterilmelidir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.