Ortodontik Tedaviler

Diş teli takılması tedavileri olarak geçen ortodonti dişte oluşan eğimi düzeltme ve sıralı bir diş dizilimi için yapılan uygulamalardan biridir. Özellikle erken yaşta yapılması diş ve çene gelişimi için de büyük önem taşımaktadır. İleri yaşlarda sosyal hayatta daha özgüvenli olmak için erken yaşta ortodontik tedaviler tamamlanmalıdır.

Kliniğimiz gelişmiş teknoloji cihaz ve ürün kullanımı ile ortodontik tedaviler için uygulamalar hazırlamaktadır. Dişlerin yapısının bozuk olması çene içerisinde eğim oluşmasına ve ileri yaşlarda enfeksiyonlara da sebep olmaktadır. Yapılan ortodontik tedaviler sayesinde kişiler estetik bir diş görünümüne sahip olmaya başlamaktadır.

Tamamen her diş üzerine özel bir uygulama yapılarak dişlerin şekli düzeltilmektedir. Üstelik diş yüzeyine takılan teller herhangi bir kopma ya da çıkma yapmamaktadır. Kaliteli malzeme kullanımı ile yapılan bu diş kaplamaları dişlerin korunmasına, sağlıklı görünüm kazanmasına yardımcı olur. Dişlerin yamukluğu gidermeyi hedefleyen bu tedavi yöntemi uzun solukludur. Kişilerin dişlerine göstermiş olduğu bakıma göre tedavi süresi daha kısadır.

 

Ortodonti Tedavisi İçerisinde Kullanılan Yöntemler Neler?

Ortodonti tedavi planı kişiden kişiye değişmektedir. Yapılan tedavi planı içerisinde yamuk olan dişlerin düzeltilmesi ve hepsinin belirli bir sırada dizili hale gelmesi amaçlanmaktadır. Tellerin kesilerek her diş üzerine özenle yerleştirilmesi ile bu tedavi başlamaktadır. Hazırlanan braketler her bir diş yüzeyine takılmaktadır.

Aynı zamanda damak için braket ve damaklık da hazırlanarak gün içerisinde takılması önerilmektedir. Ortodonti tedavilerinde kullanılan diş tel yapısı, şeffaf, safir ya da damon malzeme ile hazırlanmaktadır. Tamamen kişilerin isteklerine ve bütçelerine uygun bir ürün seçilmektedir.

 

Ortodonti Tedavilerinde Diş ve Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortodonti diş tedavilerinde ağız bakımı en önemli noktalardan biridir. Bu süre içerisinde ağız bakımının özensiz yapılması dişte yıpranma ve çürüklere yol açabilmektedir. Dişler her yemekten sonra ince fırça yardımı ile fırçalanmalıdır. Aynı zamanda uzman hekim tarafından önerilen ağız bakım suları kullanılmalıdır.

Besinlerin dişler ve diş telleri üzerinden temizlenmesi en önemli noktadır. Ağız içerisinde bakteri oluşumunu engelleyen bu temizleme yöntemi diş çürüklerinin de önüne geçmektedir. Bazı durumlarda ince ip kullanımına da özen gösterilmelidir.

 

Ortodonti Diş Tedavilerinin Faydaları Nelerdir?

Ortodonti diş tedavilerinin bilinen ilk faydası dişlerin yapısını düzgün bir forma çevirmektir. Bu sayede tüm dişler eşit bir sırada dizilmektedir. Yamuk olan dişler kendi yerine oturmaktadır. Tüm ağız yapısını bozacak diş görünümü ortadan kalkmaktadır. Kişiler kendilerini özgüvenli ve sosyal hayatta çok daha iyi hissetmektedir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.