Porselen Lamina Dişler Nasıl Uygulanır?

Güzel gülüşlere sahip olmak şüphesiz herkesin istediği bir durumdur. Bu anlamda ağız ve diş sağlığına önem vermek gerekir. Özel yapıştırma tekniği ile uygulanan lamina porselenler dişlerin renk, form ve pozisyonlarını değiştirmek amacı ile uygulanan bir tekniktir.

Firma olarak porselen lamina dişler hizmetleri ile estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldırmaktayız. Dişlerdeki kırılma veya deforme sonucunda sizlere özel olarak hazırlanan porselen diş tasarımları dişlerin ön yüzeyine yapıştırılmaktadır.

 

Porselen Laminalar Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen laminalar firmamız tarafından bu hizmete uygun herkese yapılmaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde hemen hemen her yaşta herkese uygulanabilir. Özellikle diş yapılarını beğenmeyen kişilerin tercihi olan porselen lamina dişler şu durumda uygulanmaktadır:

– Ön dişlerin ayrıklarının kapanmasında

– Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda

– Diş uzunluklarını arttırmada

– Aşırı koyu renkli dişlerde

– Çarpık ve eğri dişlerde

– Ön dişlerde çürük olması durumunda

– Sararmış ve eski dolgularda

– Şekli ve yapısı kötü olan dişlerde

– Diş formundan memnun olmayan dişlerde

– Kalıtsal yapı bozukluklarında firmamız tarafından porselen laminalar uygulanmaktadır.

 

Porselen Laminalar Nasıl Yapılır?

Lamina bir estetik uygulamasıdır. Her estetik işlemlerinde olduğu gibi kaliteli bir materyal ile yapıldığı zaman mükemmel sonuçlar vermektedir. Firma olarak porselen lamina dişler uygulamasında kaliteli malzemeler ile gülüş tasarımları oluşturmaktayız. Bunun için ilk aşama olarak fotoğraf çekilerek ilk ölçüler alınmaktadır. Daha sonra seramist ile dişlerin 3D tasarımı yapılmaktadır.

Daha sonra hastalara ikinci randevu verilmektedir. İkinci randevuda ise bu 3D tasarım kişinin ağzında uygulanmaktadır. Bu işlem sonucunda kişilerin ağzında herhangi bir işlem yapılmadan sonucun nasıl olacağı görülmektedir. Bu seansta hastalara uzun bir zaman ayrılır. Bunun nedeni ise sonucunda herhangi istenmeyen bir durumun olmamasıdır.

Ölçü seansı ise oldukça kısadır. Ölçüden elde edilen model üzerinde laminalar özenle kişiye özel olarak üretilmektedir. Ölçü sonrası seansta prova olarak değerlendirilebilir. Eğer beğenilir ise veya düzeltme gerekilmiyor ise yapıştırma seansı için randevu verilir. Yapıştırma seansından sonra randevuda kontrol ve fotoğraf çekimi ile tedavi sonlanmaktadır.

 

Lamina Diş Tedavisi Süresi

Laminatlar diğer sistemlerden daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Bu nedenle ağız bakımı iyi yapıldığı takdirde yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilir. Lekelenme ve aşınmaya karşı dirençli olan laminalar düşmezler. Fakat sert gıdaları ısırmamak, tırnak yememek çok önemli olmaktadır.

Firmamız tarafından uygulanan laminalar ile güzel gülüşlere sizlerde sahip olabilirsiniz. Eğer diş etlerinizde herhangi bir problem yok ise 3 prova yapılır ve yaklaşık 1 hafta sonra tedavi bitmektedir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.