Zirkoryum Diş Tedavisi

Zirkonyum diş kaplama hem metal hem de metal bulunmayan malzeme kullanımı ile iki farklı çeşitte hazırlanmaktadır. Diş kaplama alanında tercih edilen zirkonyum ürünleri dayanıklılığı en yüksek ürünlerden biridir. Zirkonyum dişler seramik diş görünümü sağlamaktadır.

Gülüş tasarımı ya da estetik gülüş oluşturma adına tercih edilen uygulamaların başında zirkonyum dişler yer almaktadır. Bir çeşit diş kaplama teknikleri arasına giren bu uygulama sayesinde son yılların en estetik görünümlü dişlerine sahip olmak mümkündür.

Zirkonyum dişler kırık, çatlamış ya da çürük olan diş yapısını tedavi etmede en başarılı olan tekniklerden biridir. Zirkonyum malzeme dayanıklılığı il çok fazla hastanın tercih ettiği tedavilerden biridir. Özellikle ön dişlerin kaplanmasında kullanılmaktadır.

Tamamen kişinin ağız ve diş yapısına uygun şekilde hazırlanan bu malzeme dişlerin tüm yüzeylerini kaplamaktadır. Estetik ve beyaz bir diş yapısına sahip olmak için kliniğimiz tarafından verilen hizmetlerden biridir. Özellikle son zamanlar yaygın olması ile çok fazla hasta istediği estetik diş yapısını elde etmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplaması dişlerin kökten uca analizini ve incelemesinin yapılmasının ardından uygulanmaktadır. İlk olarak dişte oluşan hasar tespit edilir ve bunun için farklı tedavi yöntemleri kullanılır. Özellikle kırık olan dişlerin dolgu yapılması ya da çürüme gösteren dişlerin tedavisi ile beraber son olarak estetik görünüm oluşturan zirkonyum kaplama işlemleri tamamlanmaktadır.

Kişinin kendi diş boyutları küçültülerek zirkonyum kaplamaya uygun hale getirilir. Ardından ağız içerisinde alınan ölçülere uygun şekilde zirkonyum malzeme hazırlanır ve dişlere takılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Malzemesinin Özellikleri Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama malzemelerinde ürün metal içeren ve içermeyen olarak ayrılmaktadır. Hem ön hem de arka dişlere yapılabilen bu kaplama için malzeme özellikleri de oldukça önemlidir. Kırılma, çatlama ya da aşınmalara karşı dayanıklılık göstermesi ile tercih edilmektedir.

Aynı zamanda malzeme içerisinde doğal diş minesini andıran içerikler bulunmaktadır. Dişler için sağlıklıdır. Tüketilen besinler üzerinde direnci en yüksek üründür. Diş etine tam uyum sağlama özelliğine sahiptir. Bu sayede kişiler rahatsız etmek ve uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam eder.

Zirkonyum Diş Kaplamalarını Kimler Yaptırabilir?

Zirkonyum diş kaplamasını 18 yaşını doldurmuş kişiler yaptırabilmektedir. Kırık ya da aşınmaya bağlı çatlamış diş görünümü olan kişiler ve çürük olan kişiler bu kaplama tedavilerinden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda dişlerin estetik bir görünüm kazanmasını isteyen hastalar için de önerilen en etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu

Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.