Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Şeffaf Plak Tedavisi)

Diş yamukluğu problemleri çoğunlukla çocuk yaştan başlamaktadır. Bu sorunun erken tedavi edilmesi de ileri yaşlarda oluşabilecek sıkıntıların önlenmesi adına fayda sağlamaktadır. Kliniğimiz içerisinde yer alan çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) ile 6 ve 12 yaş aralığında olan kişiler için diş yamukluğu giderilmektedir.

Ortodontik tedaviler arasında yer alan bu şeffaf plak tedavisinde diş çarpıklıklarının önüne geçişmektedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) çeşitleri bulunmaktadır. Ağız içerisinde görünür olmayan çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) ile çocuklar rahat kullanım sağlamaktadır. Özellikle bu yaş aralığında olan çocuklar için uygulanan ilk ortodontik tedavilerden biridir.

Çene kısmı dar olan çocuklar için doğru bir gelişim olanağı sunan bu şeffaf plak tedavisinde tüm dişler doğru bir biçimde sıralanmaya başlamaktadır. 2 faz şeklinde yapılan bu ortodontik tedaviler çocuklar için tedavi alanında kolaylık sağlamaktadır. Ön dişlerin yerleşiminde yardımcı olan bu telsiz ortodonti uygulamaları diş sağlığı açısından faydalıdır.

 

Kimler İçin Telsiz Ortodonti (Şeffaf Plak Tedavisi) Yapılır?

Çocuklar başta olmak üzere diş yapısında bozukluk oluşan kişilere telsiz ortodonti tedavisi uygulanmaktadır. Bu işlem genelikle ön dişler için avantaj sağlamaktadır. Çapraz diş yapısına sahip olan ve diş etinde sıkışmalar yaşanan kişilerin acil olarak bu tedaviden faydalanması gerekmektedir.

Çenenin çok önde ya da geride olduğu vakalarda da şeffaf plak tedavisi uygulanır. Çene ve dişlerin şeklinde oluşan yamukluk ve şekil bozukluğunun giderilmesi alanında ortodonti tedavilerinden biri şeffaf plak tedavisidir. Bu tedavi düzenli uygulama sonunda başarılı sonuç oluşturmaktadır.

 

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti Tedavilerine Ne Zaman Başlanması Önerilir?

Telsiz ortodonti tedavileri özellikle çocukların yaşadıkları diş yapısal bozuklukları ve çene bozuklukları için erken yaşta önerilmektedir. 9 ila 12 yaş aralığı bunun için uygundur. Takılan şeffaf plaklar düzenli olarak yenilenmektedir. 2 haftalık periyotlar halinde kontrole giden hastalar her gittikleri muayene sırasında plaklarını da yenilemektedir. Böylelikle ağız içi hijyeni korunmakta ve dişlerin sağlıklı bir şekilde şekli düzeltilmektedir.

 

Telsiz Ortodonti Tedavilerinden Sonuç Almak İçin Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

Telsiz ortodonti tedavilerinden sonuç almak isteyenler düzenli olarak gün içerisinde 20 saat takmalıdır. Yalnızca yemek yeme esnasında çıkartılması geri kalan zamanlarda takılı kalması dişlerin gelişimi için önemlidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler 20 ila 22 saat takılı kalma durumuna özen göstermelidir. Böylelikle birkaç ay içerisinde iyileşme başlamaktadır.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.