Diş Kristali

Dişin yüzeyine yapıştırma yöntemi ile takılan diş kristali estetik bir diş görünümü oluşturmaktadır. İstenen diş tercih edilerek belirlenen noktaya özel yerleştirme yapılır. Diş pırlantası olarak da geçen bu diş kristali diş aksesuar ürünlerinden biridir. Özel bir yapıştırıcı kullanılarak diş hekimi tarafından takılan bu diş kristali sağlıklı bir malzemedir.

Yapıştırıcının özel olması ile beraber dayanıklılığı da en yüksek şekilde ayarlanmaktadır. Diş kristalinin düşme ihtimali vardır. Fakat bu ihtimal oldukça azdır. Kristaller yüksek yapıştırma oranı bulunan malzemeler ile sabitlenmektedir. Dişlerinin bakımlı ve estetik durmasını isteyen kişiler için önerilen diş kristalleri parlak bir görünüm kazandırmayı hedeflemektedir.

Diş kristali sayesinde gülüş tasarımı da bambaşka bir boyuta taşınmaktadır. Diş üzerine yapılan her bir işlem zaman içerisinde aşınmaya başlamaktadır. Diş kristallerinin yapışkanlığı da zaman içerisinde aşınmaya başlayarak düşme tehlikesi oluşturabilir. Fakat yeniletme ya da tekrar yapıştırma işlemleri sayesinde tekrar kullanım sağlanmaktadır. Diş kristalleri dişin yapısını bozmadan ve delinmeden takılan ürünlerdir.

 

Diş Kristali Dişin Yüzeyine Nasıl Takılır?

Diş kristali günümüzde en popüler diş uygulamalarından biridir. Estetik duruşu ile herkesin severek yaptırdığı bu işlem dişin belirlenen noktasına özel yapıştırıcılar kullanılarak uygulanmaktadır. Diş yüzeyinde bu malzemenin sabit kalması önemlidir. Bu nedenle yapıştırmanın ardından kristalin dayanıklılığı test edilmektedir.

Temiz olan diş yüzeyine uygulanan yapıştırıcının üzerine parlak diş pırlantası yerleştirilir. Daha sonra bir süre bekletilerek sabit hale getirilir. Farklı boyutlarda diş pırlantası takılması mümkündür. Bu işlem tamamen kişilerin isteklerine uygun şekilde yapılır.

 

Diş Kristali Ağız İçine Ya Da Dişe Zarar Verir mi?

Diş kristalleri istenen dişe uygulanan özel işlemlerden biridir. Dişin kendisine ya da yapısına herhangi bir zarar vermeyen bu işlem estetik görünüm için de oldukça faydalıdır. Diş yüzeyi ve pırlanta üzerine uygulanan bu yapıştırıcı dayanıklılığı yüksek malzemelerden biridir. Fakat uzman hekim tarafından kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

Diş pırlantası çıkarıldığı takdirde kişiler eski diş görünümlerine tekrar kavuşmaktadır. Sağlıklı bir diş kristali uygulaması için kişi kendi yerine uzman hekim yardımı ile bu pırlantayı dişine takmalıdır. Bu sayede kristalin dayanıklılığı da daha uzun sürmektedir.

 

Diş Kristali Yemek Yerken Ya Da Konuşurken Rahatsız Eder mi?

Diş kristali yemek yerken ya da konuşma esnasında kişiyi asla rahatsız etmemektedir. Özellikle dişe uygun bir boyutta tercih edilen bu pırlanta genellikle hissedilmez. Günlük diş fırçalamalarında ya da bakımlarında da parlaklığını, canlılığını koruyarak arttırmaya devam etmektedir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.