Diş Eti Kanaması

Günlük hayatta çok fazla kişinin karşı karşıya kaldığı durumlardan biri diş eti kanamalarıdır. Diş eti kanaması hassas diş yapısına sahip olan kişilerde görülmektedir. Ağız ve diş sağlığında hijyenin aksatılması diş etlerinde bakterilerin artmasına neden olmaktadır. Bu şekilde bakteriler tüm ağza yayılarak diş köklerine ve dişin en uç noktasına kadar ulaşmaktadır.

Diş eti kanaması durumlarında kullanılan fırça ve hijyen ürünleri de büyük önem taşımaktadır. Sert diş fırçalama ya da kimyasal ürün kullanımı da dişlerin hassasiyetini bozarak kanamalara yol açmaktadır. Diş eti kanaması genel olarak kişilerin diş ile kemik arasındaki bazı bağların hassas ve ince hale gelmesidir. Diş köklerinin zaman içerisinde zayıflaması ve yapısının bozulması ile diş eti kanaması durumları yaşanmaya devam etmektedir.

Tedavi edilmediği durumlarda diş kaybı ve yemek tüketimleri sırasında hassasiyet yaşanma durumları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Diş etlerini koruyan bakım ürünleri bu alanda en önemli tedavi yöntemlerinden biridir. Merkezimiz içerisinde hastalarımız için en sağlıklı tedavi yöntemleri ve kullanılması gereken ürünleri sunmaktayız.

 

Diş Eti Kanamaları Neden Olur?

Diş eti kanamalarının oluşum nedenleri kişiden kişiye değişmektedir. Genel olarak hassas diş ve diş eti yapısına sahip olmak ve dişlerin bakımının eksik yapılması bu durumun nedenleridir. Üstelik ağız içerisinde bilinmeyen bir hastalığın başlangıcında da diş etlerinde kanama meydana gelir.

Dişlerin yanlış fırçalanması, sert fırçalanması ya da ağır kimyasal ürün kullanımları diş etlerinde bulunan hücrelerin zaman içerisinde azalmasına neden olmaktadır. Koruyucu hücrelerin azalması diş etlerinde kanama oluşumlarına neden olmaya başlamaktadır.

 

Diş Eti Kanamasındaki Diğer Belirtiler Nedir?

Diş eti kanamalarının diğer belirtileri arasında diş etlerinde şişkinlik, kızarıklık oluşumu, diş etlerinin yapısında bozulma ve diş eti çekilmeleri öne çıkmaktadır. Dişlerin etlerden ayrılmaya başlaması da bu hassasiyeti kuvvetlendirerek dişlerde kanamalara yol açmaktadır. Diş gıcırdatma problemi olan kişilerde diş eti kanaması oluşmaktadır. Dişlerde hassasiyet hissi, ağız kokusu, diş ağrıları da bu belirtiler arasında yer almaktadır.

 

Diş Eti Kanaması Tedavisi Nasıl Yapılır ve İlerler?

Kliniğimiz diş eti kanamalarının nedenini tespit ederek ona uygun bir tedavi planı çıkarmaktadır. Bu tedavide başlıca iltihaplı ve ödemli ve kızarık olan diş etleri gerekli materyaller ile temizlenir gerekirse ilaç tedavisi verilir.

Ağız hijyeni nasıl olmalı kişiye anlatılır.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.