Telsiz Ortodonti (Orthero – Şeffaf Plak Tedavisi)

Ortodonti tedavilerinde farklı uygulama çeşitleri bulunmaktadır. Telsiz ortodonti günümüzde en sık tercih edilen tedavilerden biridir. Özellikle kişiye özel şekilde hazırlanan plaklar ile yapılan bu tedavide dişlerin estetik görünümü de iki katına çıkarılmaktadır. Sıralı akıllı plak dizilimleri ile telsiz ortodonti (orthero – şeffaf plak tedavisi) popüler hale gelen uygulamaların başında yer almaktadır.

Diş tellerinin yerine getirilen bu plaklar dişlerin sabit durmasında etkilidir. Özellikle telsiz ortodonti tedavilerini tercih eden kişiler sıklıkla plak kullanmaktadır. Yapılan telsiz ortodonti (orthero – şeffaf plak tedavisi) dişlere sabit bir ürün uygulanmaması ile rahatlıkla takılıp çıkartılabilmektedir. Ortodonti alanında en çok önerilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Kişiye özel şekilde ölçüsü alınarak yapılan bu plaklar dişlerin arka ve damak kısımlarına takılmaktadır. Hasta istediği zaman bu plağı çıkartabilme özgürlüğüne sahiptir. Hazırlanan telsiz ortodonti (orthero – şeffaf plak tedavisi) ile sağlıklı diş yapısı oluşturma olanakları artmaktadır. Diş telleri yerine kişilerin sosyal hayatlarında daha özgüvenli konuşmalarına yardımcı olan tedavilerden biridir.

 

Telsiz Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Telsiz ortodonti tedavileri estetik bir şekilde ilerleyen tedavilerden biridir. Kişilerin iş hayatlarında ya da ileriki yaşlarında yaptırdıkları ortodonti tedavileri arasında en çok tercih ettiği operasyondur. Takılıp çıkarma özelliği bulunan bu plak tedavisi dişlerin çarpık ya da bozuk alanlarını düzeltmede etkilidir.

Özellikle konuşma sırasında zorluk yaşayan kişiler bu sayede diş yapısını düzeltme şansına sahip olmaktadır. Belirgin bir düzeyde dişler estetik forma kavuşmaktadır. Sağlıklı dişler için tercih edilen telsiz ortodonti tedavilerinde yoğun olarak plak kullanımı sağlanmaktadır.

 

Telsiz Ortodonti Tedavisi Faydaları Nedir?

Telsiz ortodonti tedavileri kişilerin günlük yaşamlarında estetik kaygısı yaşama durumunu ortadan kaldırmaktadır. Özellikle özgüvenli duruşu etkilemeyen bu tedavi tamamen rahat bir süreç olarak geçirilmektedir. Çarpık ya da eğri yapıda olan dişler belirli bir süre içerisinde tamamen tedavi edilmektedir.

Bu tedavilerde plağın çıkarılması ve dişlerin daha düzgün bir şekilde fırçalanarak temizlenmesi de avantajları arasında yer almaktadır. Dişler kişilerin istedikleri şekilde sıralı bir düzene girmektedir. Dişlere verilen estetik görünüm tedavilerinden biridir.

 

Telsiz Ortodonti (Orthero – Şeffaf Plak Tedavisi) Nasıl İlerler?

Telsiz ortodonti tedavilerinde ilk adım uzman kontrolü ve film çekimleridir. Bu şekilde kişilerin diş kökleri incelenerek tedavi planı hazırlanmaktadır. Kişinin ağız ve çene yapısına uygun bir plak tasarımı oluşturulmaktadır. Ardından hastanın bu plağı hangi süreler içerisinde ve nasıl kullanılacağı anlatılmaktadır. Düzenli kullanım sonunda diş yapısı sağlıklı hale gelmektedir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.