All On Four İmplant Tekniği

Diş ve ağız içerisinde oluşan bakteriler zaman içerisinde çürüğe neden olmaktadır. Çürük tedavi edilmediği durumlarda dişlerin köküne ulaşarak ağrı hissi yaşatmaktadır. Estetik dolgu çalışmaları sayesinde dişler parlak ve kaliteli bir dolgu malzemesi kullanılarak tedavi edilmektedir. Yapılan dolgu işlemleri kalıcılığı yüksek estetik dolgular içermektedir.

Dişin kendi renginde yapılan bu dolgu herhangi bir koyuluk ya da diş rengi değişimi de oluşturmamaktadır. Estetik dolgular dişlerin tamamı üzerine yapılabilir özelliğe sahip olarak kişilere uygulanmaktadır. Estetik dolgular diş yapısını destekleyecek şekilde geliştirilen tedavi planlarından biridir. Kliniğimize gelen hastalarımız için yaptığımız bu dolgular hem kaliteli hem de ağız içerisinde daha estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Siyah dolgu kullanımının yerine yapılan estetik dolgular dişlerin tüm çürük görünümünü ortadan kaldırır. Üstelik ağrıyan dişin tedavisinde de etkilidir. Bazı durumlarda aşınmaya bağlı dişlerde kırılma meydana gelebilmektedir. Bu kırılmalar için dişin her yerine kolaylıkla uygulanan estetik dolgular güzel bir gülüş tasarımı da oluşturmaktadır.

 

Ağız İçerisine Yapılan Estetik Dolgu Nedir?

Estetik dolgu uygulamaları kompozit adı verilen dolgu malzemesi ile yapılmaktadır. Diş sağlığı için yapılan bu dolgu işlemleri dişin çürük olan yerlerinin alınmasını ardından uygulanmaktadır. Bu dolgu işleminde kullanılan malzeme hem kaliteli hem de görünüm bakımından estetiktir.

Dişlere beyazlık kazandıran estetik dolgu çalışmalarında doğal diş görünümü oluşması hedeflenir. Hastanın kendi diş rengine uyum sağlayacak bir dolgu ürünü kullanılarak dişin yüzeyine bu dolgu uygulanır. Bu sayede diş üzerinde herhangi bir dolgu ürünü olduğu anlaşılmamaktadır.

 

Diş Sağlığı Adına Yapılan Estetik Dolgu Uygulamaları Nasıl İlerler?

Diş sağlığı için çürüklerin diş yüzeyinden temizlenmesi ve üzerine dolgu yapılması gerekmektedir. Diş dolgu çeşitlerinden biri olan estetik dolgu işlemlerinde ilk olarak dişin çürük olan yerleri temizlenir. Ardından diş rengine uyum sağlayan bir tonda dolgu malzemesi ayarlanır.

Dolgu dişin tüm açıklık olan yerlerine eşit miktarda uygulanır. Fazla gelen yerler cihaz ile temizlenir. Hasta için kontroller yapıldıktan sonra herhangi bir komplikasyonun olup olmadığı tespit edilir. Mavi ışın verilen bu dolgu malzemesi kalıcı bir şekilde uzun yıllar kullanılmaya devam etmektedir.

 

Estetik Dolgu Uygulamalarının Kalıcılık Süresi Ne Kadar?

Diş dolgularında estetik dolgunun kullanım süresi tamamen kişinin yapmış olduğu bakıma göre farklılık göstermektedir. 6 aylık rutin kontroller ile beraber daha fazla dayanmaktadır. Zaman içerisinde yaşanan aşınmaların giderilmesi dolguyu kalıcı hale getirir.

Online Randevu Alın

  Dişevim 27 yıllık güven ve tecrübe..

  Hayalinizdeki mükemmel gülüşe bir adım daha yaklaşın! Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir ekiple, dişlerinizi özenle tasarlayarak, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor.

  Bize ulaşın

  Bizi Takip Edin

  12000+ Başarılı vaka

  Faydalı Bilgiler

  Ağız ve diş sağlığı hakkında genel bilgiler,
  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  İleri teknolojiyi kullanarak size her zaman istediğiniz gülümsemeyi verebiliriz.

  0 +

  27 Yıllık tecrübe

  27 yıldır ağız ve diş sağlığı alanında öncü bir konumda, uzman kadromuz ve köklü deneyimimizle hizmet veriyoruz.

  0 %

  12000'den fazla işlem

  12 binden fazla başarılı işlemle, uzman ekibimiz hastalarımıza sağlıklı ve güzel gülüşler sunmaya devam ediyor.